Hobby magazín Postav dom, zasaď strom č. 9/2015

05.3.2015
V poslednú sobotu v tomto mesiaci vám odborník zo SOŠ záhradníckej v Malinove poradí s namnožením výpestkov na živý plot. Jozef Pročka, odborník na železiarsky tovar, predvedie vyvetvovaciu reťazovú pílu, ktorá určite príde vhod všetkým záhradkárom, ktorí potrebujú odrezať vetvy umiestnené ...

Odborník radí: Povlak na jabloni

28.2.2015
Na kmeni jablone som spozoroval čudný bublinatý sivozelený povlak, je drsný, tvrdý a hrubý asi 0,5 cm. Môže to byť nejaká hubová choroba? Dá sa jabloň zachrániť (má asi 30 rokov)? Ďakujem. (Stanislav H., Rimavská Sobota)

Ako zlepšiť štruktúru zeminy v záhrade

27.2.2015
Získali sme záhradu, teda pôdu, a chceme, aby naplno rodila. Najprv je vhodné overiť si testami a rozborom jej kvalitu, úrodnosť a tú upraviť podľa nášho pestovateľského zámeru, respektíve podľa požiadaviek rastlín, ktoré chceme pestovať.

Naučte sa, ako správne odvzdušniť radiátor

26.2.2015
Vzduch v teplovodnom obehu kúrenia prináša iba trápenie. Bráni prúdeniu vody, znižuje účinnosť vykurovania, a ak sa nahromadí na kritickom mieste, môže spôsobovať aj hluk. Náprava je jednoduchá, stačí vedieť, ako možno tento vzduch vypustiť a doplniť vodu.

Ako som si postavil veľkú drevenú bránu

25.2.2015
Takýto portál dáva každému jasne najavo, že cesta za ním už niekomu patrí. Štíhla drevená konštrukcia pritom nijako neobmedzuje výhľad prípadného turistu na pekné prírodné okolie. Ak sa chcete pustiť do stavby, pripravte sa na prácu s drevom aj s betónom.
všetky články
Komentáre
Najnovšie
Najdiskutovanejšie
všetky komentáre